неділя, 24 лютого 2013 р.

Фініш!

Навчання на тренінгу - стало не легким випробуванням для мене... але отриманий результат дуже тішить: я дізналася більше про проектну діяльність, навчилася створювати блоги, вікі-сторінки, буклети.

Загалом,тренінг, на мою думку,  можна охарактеризувати висловом Людвіга Фейєрбаха "Людина там чогось добивається, де сама вірить у свої сили". 
А всім його учасникам, усім тим, хто мене підтримував, хочу побажати: будьте креативними, творчими, тримайте руку на пульсі життя, вірте у свої можливості і памятайте, що клопітка праця і постійне вдосконалення завжди винагороджуються успіхом!

Модуль 10

Ура - 10!!! Це краще, ніж 9)))) Я завершила роботу над портфоліо!  У процесі роботи над цим модулем я зробила для себе висновок, що навчання учнів повинно бути ненав'язливим. Інакше, вчитель повинен спрямовувати роботу учнів і непомітно для них робити коректні підказки.

Модуль 9

Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання, а саме: 
- учні самі себе будуть спрямовувати у навчанні тільки тоді, якщо вчитель попередньо дуже добре продумає як наштовхнути їх на це і які створити умови - "найкраща імпровізація - продумана імпровізація"
- я позитивно ставлюсь до диференціювання навчання і вважаю, що воно має одне з найважливіших значень

Модуль 8

Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме:
- створення разом з учнями таблиці ЗХД допомагає краще визначити більш цікавий матеріал для учнів;
- потрібно створювати умови (бланки, шаблони документів) для проведення учнями саооцінювання впродовж роботи у проекті;
- досить складно здійснювати таке оцінювання, нетрадиційний спосіб, незвичний, але попри труднощі потрібно йти вперед, вдосконалюватись і розвиватись

Модуль 7

Створення учнівської роботи, а саме блогу - це щось надзвичайне! Я сьогодні отримала величезне задоволення. Я вже ВМІЮ створювати блог!!

Модуль 6

Робота над модулем 6 для мене була дуже цікавою і легкою... 
Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:


- у процесі виконання роботи учні можуть вести спілкування використовуючи скайп, аську, електронну пошту ну й звичайно мобільний телефон;

-діти можуть вести опитування через інтернет, використовуючи документи, яким надано спільний доступ;

- я вважаю що у процесі виконання завдань можна використовувати і короткотермінові вебінари на базі платформи (для прикладу onwebinar.ru) чи іншої. Це ще більше повинно зацікавити учнів і допомогти їм краще засвоїти матеріал.

- і можливо одне з найголовніших, це безпека у інтернеті. Тут, я думаю, учні повинні зрозуміти чому ми говоримо про безпечний інтернет. А ще я створила опитувальник.  Прикрасила свій блог... Ніби справилася..... Хоча при перегляді свого плану навчальної теми усвідомлюю, що є ще багато недопрацьованого.... Надіюся, що все-таки успішно фінішую.

Модуль 5

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме підвищити швидкість знаходження  інформації, можливість обмінюватись досвідом і думками з учнями інших шкіл і регіонів. Але при цьому слід досить уважно слідкувати за роботою учнів в Інтернеті, щоб вони не відволікались на іншу непотрібну інформацію або й взагалі шкідливу для їхнього віку.

Модуль 4

Сьогодні ми працювали із поняттями, які я передбачила як свої навчальні цілі - удосконалити вміння оцінювати. Я познайомилася з новими інструментами оцінювання при проектній діяльності - вхідне оцінювання знань, схема З-Х-Д. Також створювали  вчительську презентацію, а ще цей модуль допоміг мені уточнити Основні питання проекту. 

Модуль 3

Цей модуль допоміг мені з'ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти значення Основних запитань проекту.
  •  обговорили навчальні теми для створення Портфоліо з використанням методу проектів;
  • з’ясувала вимоги державних освітніх стандартів та навчальних програм; 
  • сформулювала навчальні цілі, що базуються на освітніх стандартах та навичках мислення вищих рівнів;
  • обговорила і сформулювала Основні запитання, що сприяють розвитку та навчанню учнів; 
  • сформулювала завдання для виконання досліджень учнів у проектній діяльності;
  • створила текстовий документ із формами;
  • створила електронну таблицю з даними та відповідною діаграмою про результати опитування щодо обраної теми.
Ну що ж... вперед... Думаю - далі буде легше....

Модуль 2

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме… Проекти надають широкі можливості для навчання. Вони залучають учнів до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань, будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя учнів. В учнів, які співпрацюють у малих групах при виконанні дослідницьких проектів, можуть бути сформовані не тільки навички самостійної дослідницької діяльності, а й уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії.

Докладний та деталізований План вивчення теми допоможе організувати навчання учнів після завершення тренінгу. У такому плані значна роль відводиться плану та інструментам оцінювання самостійної діяльності учнів. У ньому описується здійснення диференціації навчання учнів з різними навчальними потребами.

Рефлексія Модуль 1

Я розпочала навчання на тренінгу 10-ї версії Іntel "Навчання для майбутнього". Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме я зареєструвалася на сайтах http://wiki.iteach.com.ua, http://www.google.com  та створила даний блог.